Praca a zdrowie stylistki rzęs ... Choroby zawodowe 0
PRACA A ZDROWIE STYLISTKI RZĘS... CHOROBY ZAWODOWE ...

PRACA A ZDROWIE STYLISTKI RZĘS...
CHOROBY ZAWODOWE ...

Witam dziewczyny ! 🤗
Chciałam poruszyć temat , który jak sądzę nie jest obcy każdej stylistce rzęs .
Nie trzeba być górnikiem , by nabawić się ciężkiej choroby zawodowej . Zawód stylistki rzęs wbrew pozorom wydaje się być  lżejszą pracą, ale  może kosztować nasze zdrowie . Czy możemy się jakoś uchronić ?
Oczywiście ! ❤️
Gdy mówimy o zdrowotnych konsekwencjach pracy zawodowej , na myśl przychodzą nam schorzenia typowe dla pracowników zatrudnionych tzw. pracach ciężkich fizycznie typu górnictwo , hutnictwo , budownictwo ...
Coraz częściej mówi się o zagrożeniach wynikających z pracy siedzącej , postrzegana jako lekka , bezpieczna , nie obciążająca organizmu .

Tymczasem nam stylistką rzęs grożą przewlekłe schorzenia , które nie tylko utrudnią nam życie , ale mogą doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu .

Nasza praca związana jest z :
❌ siedzącym trybem
( siedzenie w pracy , siedzenie w czasie dojazdów do pracy, siedzenie podczas posiłków , podczas odpoczynku 🤦‍♀️)
❌ wielogodzinną wymuszoną pozycją
❌ niską aktywnością fizyczną
❌ często ze  złym odżywianiem -> nieregularne posiłki lub ich brak
❌ kontaktem z klejami cyjanoakrylowymi , których opary są chemiczne i drażniące o bardzo ostrym zapach

KONSEKWENCJE PRACY STYLISTKI RZĘS 🤢
✖️ choroby układu krążenia ( przez unikanie ruchu )
✖️ nadciśnienie
✖️ żylaki ( spowodowane też przez siedzenie bez ruchu wiele godzin )
✖️ nadwaga 

✖️ insulinooporność, cukrzyca ( brak stałych posiłków lub ich brak szczególnie śniadania , powoduje wzrost glukozy w krwi , a to z biegiem czasu do problemów metabolizmu i pracy trzustki)
✖️ zespół cieśni nadgarstka ( bolesne schorzenie , obwodowego układu nerwowego , może mieć różne przyczyny wśród których dość powszechny jest długotrwały ucisk nerwu pośrodkowego biegnącego w kanale nadgarstka , czyli spowodowany jest też wykonywaniem monotonnych ruchów podczas wykonywania aplikacji rzęs . Początkowo odczuwa się ucisk/ból w nadgarstku , dretwienie palcy aż wkońcu w zaawansowanej postaci prowadzi do nocnych odrętwień ręki ( rozbudzenia w nocy ) i ból który jest ciągnący aż do ramienia. W tym stanie ratuje nas tylko operacja poszerzająca kanał nadgarstka, gdyż w innym przypadku ta przypadłość nie da o sobie zapomnieć, a ból stanie się bólem ciągłym uniemożliwiającym nawet proste codzienne czynności jak np. umycie podłogi.
✖️ rwa kulszowa, dyskopatia —> to wszystko fundujemy sobie od złej pozycji siedzenia. Nasze kręgi się przemieszają prowadząc to ucisku nerwów w tym nerwu kluszowego. 
✖️ bóle głowy - spowodowane niedotlenieniem przez garbienie się , blokujemy pełny ruch mięśnia oddechowego
✖️hemoroidy - wstydliwa dolegliwość przytrafia nam się ze względu na siedzący tryb życia
✖️ ból pleców , kręgosłupa , mięśni
✖️ glue sniffing - uzależnienie od silnie drażniących klei cyjanoakrylowych.  

 ból pleców , kręgosłupa , mięśni

DZIEWCZYNY dzięki kilku złotym zasadom możemy zadbać o nasze zdrowie , ale też sprawić by praca była jeszcze bardziej efektywna i przyjemna ! 🤗🤗🤗🤗

CO MUSIMY ROBIĆ ❤️
✅ pilnowanie przerw w pracy po każdej klientce ( możemy ją wykorzystać na spożycie posiłku , na krótką gimnastykę która nas rozciągnie i rozluźni )
✅ odpowiednia dieta , koniecznie zapisz sobie w kalendarzu satała godzinę na posiłek. 
✅ przyjmowanie płynów !
Pamiętajmy o piciu wody , bóle głowy pojawiają się również gdy jesteśmy odwodnione
✅ odpowiednia dawka ruchu ( siłownia , spacery , jednym słowem więcej aktywności fizycznej ! Zapobiegniemy wtedy żylakom, bólom kręgosłupa , nadzwadze , chorobom układu krążenia , będziemy bardziej dotlenione , wzmacniamy mięśnie grzbietu, które utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji .
✅ odpowiednio przygotowane stanowisko pracy
✅ odpowiednie oświetlenie ( dbajmy o nasz wzrok ) lampy koniecznie LED , temperatura barwy światła na dzienna. ( więcej w temacie na blogu " https://www.hi-lashes.pl/pl/n/5 )
✅ odpowiednia pozycja siedzenia , opierania rąk przy pracy , nie wymuszanie pozycji nienaturalnej , ciągłego spinania mięśni, np ramiona za wysoko uniesione .
✅ masaże lecznice ( warto skorzystać !  ) częstość wizyt uzależniona jest od aktywności fizycznej , jeśli ćwiczysz wizyty będą rzadsze . 
✅ wentylacja pomieszczenia w którym pracujemy , DUŻO , DUŻO tlenu ! 
Wtedy klej nie będzie naszym wrogiem .
✅ obowiązkowo praca w masce , najlepiej z filtrem węglowym P.M2  mało wygodne , ale chcemy uniknąć kaszlu, bólu głowy, uczucia kuli w gardle, kataru.

✅  Pamiętajmy o nawilżeniu powietrza , klej nie lubi niskiej wartości wilgotności w powietrzu. Im mniejsza wilgotność , tym opary kleju są bardziej wyczuwalne.  ---> blog Nawilżenie powietrza, dlaczego jest tak ważne  -'> https://www.hi-lashes.pl/pl/n/3,

Nawilżenie powietrzaJeśli będziemy się trzymać tych zasad , będziemy mogły wytrzymać długie godziny w salonie 😁
Pamiętajmy zdrowie mamy tylko jedno ❤️
Dbajmy o siebie 😘

Autor :  instruktor Hi-Lashes Ewelina Michniew - Sosnowiec

instruktor Hi-Lashes Ewelina Michniew

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Dowolny kurier) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl