Wersje językowe
Nawilżenie powietrza- dlaczego jest tak ważne ? 0
Nawilżenie powietrza- dlaczego jest tak ważne ?

Drogie stylistki i styliści, temat jesieni i zimy. Odwieczny problem za małej wilgotności . Co się może dziać z klejem i aplikacja :
* klej jest bardzo wolny , nie schnie , robią się sklejki
* klientki mają zaczerwienione oczy po aplikacji, lub dostajemy sygnał że mają uczucie obcego ciała pod powieką. ( zespół suchego oka)
* nasze śluzówki są przesuszone, mamy katar od kleju, zapach kleju jest wyczuwalny a my mamy " kule" w gardle
* reklamacje - aplikacja sypie się , jest nietrwała
Właśnie dlatego gdy odpalamy źródła ciepła nawilżenie powietrza spada a przecież do prawidłowej polimeryzacji jest potrzebna woda ! Jeśli mamy niską wilgotność <45% , to klej zaczyna pobierać zapotrzebowanie na wodę z klientki oka , czego efektem jest podrażnienie oka oraz przesuszenie rogówki.
Kleje zaczynamy czuć bardzo mocno, a przecież to my cały dzień wdychamy opary i bardziej narażamy się na alergie , która może nam zrujnować karierę stylistki przedłużania rzęs.
Warto zapamiętać :
- niska wilgotność - klej wolno zasycha
- niska temperatura - klej wolno zasycha.
Co wybrać?
Na pewno szybkie kleje np.
https://hi-lashes.pl/pl/p/Maxi-Speed-/47
https://hi-lashes.pl/pl/p/ShadoWOW-bezbarwny/115

Ale najważniejsze to zadbać o temperaturę - min. 22 stopnie
oraz zadbać o nawilżenie, jak?

Nawilżacz zawsze umieszczamy na wysokości komody , nigdy na podłodze , ponieważ nawilżenie nam ucieknie . Jeśli pomimo posiadania nawilżacza masz problem z zza mała wilgotnością umieść nawilżacz 1 metr od siebie, ale nigdy dysza skierowana na okolice kleju. Może nastąpić szok polimeryzacyjny
Oprę się o nasze doświadczenie wśród nawilżaczy :
- minimalna wydajność 350ml/h mniejsze nie dadzą rady
- dysza kierunkowa - możemy skierować parę w jakim kierunku chcemy i koniecznie " dziubek "w górę lub na bok , z kominowym mieliśmy doświadczenie , że para po wydmuchu opadała i skutkiem była mokra podłoga lub gdy stał na komodzie niestety lakier nam pękał aż w końcu płyta z komody napęczniała. Komoda do wyrzucenia.
- dobrze by zbiornik był duży minimum 3-4 litry , zagwarantuje nam to, że nie będziemy kilka razy dziennie biegać do kranu.
- filtr wymienny w zbiorniku sprawia że możemy lać wodę z kranu a nowy filtr to 17 zł. starcza na około miesiąc.


- 1 prezentowany jaki mamy osobiście w gabinecie oraz w własnym domu posiada dodatkową funkcję -> wybór ciepłej/zimnej pary. Taki dodatek powoduje szybsze nawilżenie pomieszczenia, już po 10 minutach zobaczymy że nawilżenie się podniosło ok 5-10%, ciepła para to wydajność 400ml/h oraz niweluje przykre zapachy.

Likwiduje w 99,9% Bakterie i drobnoustroje. Koszt pierwszego to 149zł.
koszt drugiego to ok 80zł, a trzeci ok 60zł .


Model 2 i 3 nie posiadają ciepłej pary lecz są wystarczające by pomógł nam w pracy. Ja osobiście uważam że bez nawilżacza nie mogła bym przystąpić do pracy. Daj nam znać czy nawilżacz poprawił jakość Twojej pracy.

Komentarze do wpisu (0)

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl