W jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy?

0
W jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy?

Zabieg przedłużania  i zagęszczania rzęs pozwala na poprawieniu wyglądu naturalnych rzęs. Coraz więcej kobiet decyduje się na przedłużanie, dzięki czemu nie muszą praktycznie wcale się malować, co daje naprawdę sporo zaoszczędzonego czasu. To, w jaki sposób prezentuje się gotowa stylizacja zależy przede wszystkim od zdolności stylistki, ale również od preferencji klientki. Część pań decyduje się na delikatne, naturalne stylizacje podkreślające oko, inne panie wolą mocniejszy efekt – ważne, aby stylizacja została wykonana profesjonalnie i przy użyciu najwyższej jakości materiałów.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja sztucznych rzęs?

Aby klientki mogły przez długi czas cieszyć się swoją stylizacją, powinny odpowiednio ją pielęgnować. To stylistka powinna zadbać o to, aby każda z klientek wiedziała jak troszczyć się o sztuczne rzęsy, a także była świadoma konsekwencji płynących z nieprzestrzegania zaleceń. Pierwszą najważniejszą zasadą pielęgnacji rzęs jest unikanie moczenia ich przez pierwsze 48 godzin po wykonaniu zabiegu. Dzięki temu klej będzie miał możliwość stworzenia trwałego łączenia pomiędzy naturalną a sztuczną rzęsą, a stylizacja zachowa piękny wygląd przez dłuższy czas.

Panie posiadające sztuczne rzęsy powinny zrezygnować z sauny czy nadmiernego wysiłku fizycznego. Para i wysoka temperatura może spowodować rozpuszczanie się kleju. W przypadku aktywności fizycznej szkodliwym czynnikiem jest pot, spływający na rzęsy i niszczący strukturę kleju. Kolejnym ważnym elementem pielęgnacji jest przeczesywanie rzęs specjalną szczoteczką, otrzymaną od stylistki. Dzięki temu klientka uniknie splątania rzęs i ich wyrywania.

Po wykonaniu stylistka powinna uczulić klientkę odnośnie dotykania rzęs. Wiele pań ma problem z nadmiernym dotykaniem tych okolic, co również może wiązać się z uszkodzeniem stylizacji. Odpowiednia pielęgnacja w postaci czesania zdecydowanie wystarczy. Rzęsy powinny być myte za pomocą specjalnych łagodnych szamponów, dedykowanych do sztucznych rzęs. Dzięki temu cała stylizacja będzie higieniczna i wolna od zabrudzeń. Wykorzystywanie do tego celu niedobranych kosmetyków może również doprowadzić do przedwczesnego wypadania sztucznych rzęs.

Komentarze do wpisu (0)

Biuro obsługi

691 644 008

-- Napisz do nas

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium