Jak używać szamponu do przedłużanych rzęs? 0
Jak używać szamponu do przedłużanych rzęs?

Rzęsy przedłużane potrzebują specyficznej i delikatnej pielęgnacji. Jednym ze sposobów utrzymywania ich w dobrym stanie jest ich regularne czyszczenie. Jak działają specjalistyczne produkty do mycia przedłużanych rzęs i jak powinniśmy ich używać?

Prawidłowa higiena przedłużanych rzęs

Jeżeli jesteśmy świeżo po zabiegu przedłużania rzęs, pamiętajmy, że przez pierwsze 24 godziny od jego przeprowadzenia nie powinny mieć one żadnej styczności z wodą - nie wolno ich więc ani myć, ani narażać na kontakt z parą wodną lub wilgocią w powietrzu, np. w łaźni czy na basenie. Zastosowany podczas zabiegu klej potrzebuje około doby na prawidłowe wyschnięcie - jeżeli przed jej upływem rzęsy zostaną zwilżone, może to osłabić działanie kleju, tym samym zaś skrócić ich trwałość.

Po odczekaniu 24 godzin wiązanie kleju jest na tyle umocnione, że rzęsy można bezpiecznie myć - należy przy tym robić to codziennie, by uniknąć gromadzenia się na nich bakterii i drobnoustrojów, których obecność może wywołać stany zapalne.

Jak należy myć przedłużane rzęsy

Aby prawidłowo zadbać o higienę przedłużanych rzęs, powinnyśmy zaopatrzyć się w:

Używając wacika nasączonego płynem, usuńmy makijaż delikatnymi, pociągłymi ruchami. Kiedy twarz zostanie już w ten sposób oczyszczona, sięgnijmy po szampon do rzęs. Delikatnie nałóżmy niewielką ilość preparatu na rzęsy, ostrożnie rozprowadzając go palcami od nasady po końcówki. Zachowajmy szczególną staranność u nasady rzęs - to właśnie tam znajduje się wiązanie klejowe, które łączy sztuczne włoski z naturalnymi. Następnie wetrzyjmy szampon w rzęsy, używając pędzelka - wybierzmy przy tym taki o miękkim włosiu, które usunie resztki makijażu bez ryzyka uszkodzenia delikatnej struktury rzęs.

Pamiętajmy, by używać wyłącznie specjalistycznych szamponów do rzęs, nie zaś np. zwykłego mydła czy - jak radzą niektórzy - rozcieńczonego szamponu do włosów dla dzieci. Prawidłowa higiena rzęs wymaga preparatu pozbawionego olejków oraz posiadającego odpowiednie PH.

Po zakończeniu czyszczenia spłuczmy szampon, rozprowadzając palcami ciepłą wodę na rzęsach. Następnie osuszmy rzęsy, delikatnie przykładając do nich papierowy ręcznik. Teraz wystarczy tylko rozczesać je szczoteczką, by zachowały gęstość i wrażenie puszystości.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Dowolny kurier) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl