Czy przedłużanie rzęs może zniszczyć naturalne? 0
Czy przedłużanie rzęs może zniszczyć naturalne?

Wiele kobiet zastanawia się nad przedłużeniem rzęs, lecz pojawia się wiele wątpliwości. Najczęściej spotykany argument przeciwko doklejaniu rzęs brzmi - przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy. Przede wszystkim wiele zależy od osoby zajmującej się przedłużaniem rzęs. Jednak czy naprawdę doklejanie włosków szkodzi? Co warto wiedzieć o przedłużaniu rzęs? O tym w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania!

Czy warto przedłużać rzęsy?

Każda osoba ma zupełnie inne zdanie na temat przedłużania rzęs. Niektórzy twierdzą, że jest one zupełnie niepotrzebne, natomiast inni, że to nic złego i nieszkodliwego. Warto tutaj podkreślić, że najważniejszy jest sposób wykonania zabiegu, użyte materiały, jak i oczywiście indywidualna reakcja organizmu na obce ciało - czyli sztuczne rzęsy i klej. Niemniej ważne jest również to, jak dbamy o przedłużane rzęsy i skórę wokół oczu.

Wiele przeciwniczek sztucznych rzęs twierdzi, że noszenie dwa razy cięższych rzęs jest całkowicie niekomfortowe. Oczywiście trudno się z tym nie zgodzić. Oprócz tego zaznaczmy, że jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów przez kosmetyczki. Sztuczne rzęsy nie mogą być zbyt ciężkie, gdyż skutek będzie opłakany - z pewnością będą się łamać i wypadać, a w konsekwencji zostaną uszkodzone naturalne rzęsy. Innym częstym błędem jest także doklejanie rzęs do skóry. Nie powinno tak się robić! Jedyny prawidłowy sposób to doklejenie sztucznych rzęs do tych naturalnych.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Przedłużanie rzęs to jedna z najpopularniejszych usług oferowana przez salony piękności. Zdecydowanie jest to coś, co sprawia, że życie jest choć trochę prostsze - nie musimy każdego dnia malować rzęs tuszem, dzięki czemu zyskujemy dodatkowy czas, który jest niezwykle cenny o poranku. Sztuczne rzęsy to ogromna wygoda zwłaszcza wiosną i podczas wakacyjnych wyjazdów. Warto również tutaj podkreślić, że doklejane rzęsy również mogą wyglądać naturalnie - kwestia metody przedłużania. Wyróżniamy metody objętościowe - np. rzęsy 2D czy rzęsy 3D, jak i również doczepiane metodą 1:1. Pierwsza metoda przedłużania przede wszystkim sprawia, że rzęsy są mocno zagęszczone i pogrubione, natomiast doklejanie włosków tą drugą metodą daje naturalny efekt.

Posiadaczki sztucznych rzęs, jak i osoby chcące dopiero przedłużyć swoje naturalne włoski, powinny pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach. Pierwsza z nich mówi, że powinniśmy unikać pocierania oczu ręką, jak i wacikiem, natomiast zmywanie makijażu powinno odbywać się za pomocą produktów bezolejowych.  Druga zasada brzmi - nie wolno używać tuszu na sztuczne rzęsy. Kolejna rzecz, o której powinniśmy pamiętać - należy korzystać jedynie z usług profesjonalisty. Ponadto warto zainwestować w jedwabne poszewki na poduszki, jak i unikać pary wodnej i moczenia rzęs chwilę po zabiegu.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Dowolny kurier) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl