Promocje
Taśma silikonowa 1,25cm/3,6m
Taśma silikonowa 1,25cm/3,6m

16,00 zł

Cena regularna: 24,90 zł

Najniższa cena: 24,90 zł
Tricolor
Tricolor

35,00 zł

Cena regularna: 64,90 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
NOŻYCZKI
NOŻYCZKI

19,90 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 19,90 zł
szt.
Japońska taśma biała perforowana
Japońska taśma biała perforowana

9,90 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 12,90 zł
szt.
Dlaczego po założeniu rzęs, nie można ich moczyć min. 24h? 0
Dlaczego po założeniu rzęs, nie można ich moczyć min. 24h?

Stylizacje rzęs wykonuje coraz więcej kobiet. Po założeniu rzęs każda ze stylistek instruuje swoje klientki w jaki sposób powinny dbać o rzęsy, aby cieszyć się długotrwałym efektem. Jedną z najważniejszych informacji przekazywaną przez stylistkę jest konieczność unikania moczenia rzęs przez minimum dwadzieścia cztery godziny. Większość pań stosuje się do tego zalecenia, nawet nie pytając stylistki z jakiego powodu jest to tak istotne w utrzymaniu całej stylizacji w dobrym stanie.

Z jakiego powodu sztuczne rzęsy powinny pozostać suche przez minimum 24 godziny?

Do zakładania rzęs profesjonalne stylistki korzystają z materiałów najwyższej jakości. Jednym z niezbędnych produktów wykorzystywanym do tego zabiegu jest klej do rzęs. Ich dobór do rodzaju stylizacji oraz tempa pracy pozwala na uzyskanie estetycznego i trwałego efektu. Aby naturalna rzęsa została trwale połączona ze sztuczną rzęsą, klej potrzebuje minimum 24 na ich związanie, stąd zalecenie o unikaniu moczenia rzęs przez minimum dobę.

Co ważne, należy unikać nie tylko bieżącej wody, ale również pary wodnej i wilgoci. Dwadzieścia cztery godziny po zabiegu warto unikać również takich miejsc jak baseny, ponieważ panuje tam bardzo duża wilgoć. Warto zwrócić uwagę również na dobrą wentylację w kuchni podczas przygotowywania posiłków – bardzo często podczas gotowania podnosi się poziom wilgoci w pomieszczeniu, co można zauważyć chociażby po zaparowanych oknach. Zakładając sztuczne rzęsy, najlepiej zrezygnować z sauny - pot ma właściwości wpływające na osłabienie kleju, co może być powodem mniejszej trwałości.

Po upływie doby klej zespaja ze sobą sztuczną i naturalną rzęsę, dzięki czemu stylizacja jest trwała i wygląda idealnie. Po tym czasie można już moczyć rzęsy czy zdecydować się na wyjście na basen. Należy pamiętać o unikaniu korzystania z kosmetyków wodoodpornych i tych zawierających olejki, ponieważ mogą one rozpuszczać klej, a w konsekwencji – powodować szybsze wypadanie sztucznych rzęs. Stylistki w profesjonalnych salonach wyczerpująco instruują klientki odnośnie dbania o rzęs, przekazując im wszystkie niezbędne informacje wraz z wytłumaczeniem, czym pokierowane są takie zalecenia.

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Dowolny kurier) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl